Mirosław Sitarz

Lata studenckie Księdza Stefana Wyszyńskiego w Lublinie
[Stefan Wyszyński's Student Years in Lublin]

Czasopismo: Biuletyn / Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (ISSN: 1896-8406)
Rok wydania: 2017
Numer czasopisma: 14(1)
Streszczenie: Autor analizuje działalność naukową i społeczną ks. Stefana Wyszyńskiego w latach 1925-1929 podczas studiów w Lublinie. Po rocznej posłudze duszpasterskiej we Włocławku, S. Wyszyński został wysłany na studia w Uniwersytecie Lubelskim (od 1928 r. – Katolickim Uniwersytecie Lubelskim). Studia z prawa kanonicznego ukończył w 1929 r. na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Prawa Kościoła do szkoły”. Jednocześnie uczęszczał na zajęcia z Sekcji Społeczno-Ekonomicznej. Ks. Wyszyński był również członkiem licznych stowarzyszeń i organizacji studenckich.
Słowa kluczowe: prawo kanoniczne, Katolicki Uniwersytet Lubelski, działalność naukowa, działalność społeczna
Dostęp WWW: http://www.sawp.org.pl/index.php/biuletyny/biuletyn-nr-14-1/152-miroslaw-sitarz-lata-studenckie-ksiedza-stefana-wyszynskiego-w-lublinie.html

author = "Mirosław Sitarz",
title = "Lata studenckie Księdza Stefana Wyszyńskiego w Lublinie",
journal = "Biuletyn / Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego",
year = "2017",
number = "14(1)",

Sitarz, M. (2017). Lata studenckie Księdza Stefana Wyszyńskiego w Lublinie. Biuletyn / Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, 14(1), 81-101.