Mirosław Chmielewski

[Forms of regional educaction in selected episodes of the "ziarno" TV program brodcast in the years 2014-2016]

Czasopismo: Biuletyn Edukacji Medialnej (ISSN: 1733-0297)
Rok wydania: 2017
Streszczenie: Wielki wpływ na kształtowanie postaw i przekaz wiedzy mają współczesne media. Jednym z nich jest telewizja. Od dwudziestu siedmiu lat Redakcja Programów Katolickich TVP SA przygotowuje program dla dzieci pt. „Ziarno”. W audycji obok treści religijnych, katechetycznych i kulturowych znajdują się także treści związane z edukacją regionalną. Autor artykułu podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie poprzez jakie formy edukacji zastosowane w wybranych do analizy odcinkach telewizyjnego programu „Ziarno”, audycja wspiera szkolne kształcenie w wymiarze edukacji regionalnej, które jest zapisane w Podstawie programowej nauczania ogólnego oraz w Podstawie programowej katechezy Kościoła katolickiego w Polsce. W artykule zastosowano metodę analizy tekstu, analizę zawartości treści tekstu medialnego oraz metodę syntezy.
Słowa kluczowe: edukacja regionalna dzieci, katecheza, formy edukacjie, program telewizyjny "Ziarno"

author = "Mirosław Chmielewski",
title = "Formy edukacji regionalnej w wybranych odcinkach telewizyjnego programu ''Ziarno'' w latach 2014-2016",
journal = "Biuletyn Edukacji Medialnej",
year = "2017",

Chmielewski, M. (2017). Formy edukacji regionalnej w wybranych odcinkach telewizyjnego programu "Ziarno" w latach 2014-2016. Biuletyn Edukacji Medialnej, 2, 9-25.