Mariusz Lach

Christian Understanding of Patriotism in Selected Child and Youth Theatre Plays

Czasopismo: Seminare. Poszukiwania naukowe (ISSN: 1232-8766)
Rok wydania: 2023
Streszczenie: Wychowanie do patriotyzmu w duchu chrześcijańskim jest istotnym elementem rozwoju dzieci i młodzieży. Skupia się ono na ukazaniu istotnej roli, jaką spełnia tradycja, w której wyjątkowe postaci mogą być wzorem do naśladowania. Ważną rolę w tym procesie pełnią różne aktywności teatralne, przygotowywane przez młodych i skierowane do ich rówieśników. Wśród wielu bardzo słabych przedstawień teatralnych dostrzec można w ostatnich latach pojawiające się środowiska, które w coraz bardziej świadomy sposób podchodzą do tego zadania. Działając na polu bioteatru, stwarzają (często będąc tego nieświadomymi) tzw. „biogramaty”. Zaprezentowane w artykule postaci ukazane przez wybrane zespoły teatralne są przykładem ukazującym kierunek rozwoju tej części działań artystycznych skierowanych do dzieci i młodzieży.
Słowa kluczowe: teatr amatorski, teatr młodzieżowy, biogramat, bioteatr, patriotyzm, wychowanie
DOI: https://doi.org/10.21852/sem.1808

author = "Mariusz Lach",
title = "Christian Understanding of Patriotism in Selected Child and Youth Theatre Plays",
journal = "Seminare. Poszukiwania naukowe",
year = "2023",

Lach, M. (2023). Christian Understanding of Patriotism in Selected Child and Youth Theatre Plays. Seminare. Poszukiwania naukowe, 43-52.