Rodzina w migracji - migracja w rodzinie. Wyzwania współczesności
[Family in Migration - Migration in Family. Contemporary Challenges]

Czasopismo: Rynek - Społeczeństwo - Kultura (ISSN: 2300-5491)
Rok wydania: 2017
Numer czasopisma: 4(25)
Streszczenie: Migracja zarobkowa jest współcześnie często podejmowaną strategią życiową. Przesądzają o niej czynniki ekonomiczne, głównie o charakterze rodzinocentrycznym. Celem artykułu jest wskazanie, jak funkcjonuje rodzina w kontekście migracji. W pierwszej części zaprezentowano cechy rodziny transnarodowej, w drugiej – konsekwencje migracji w odniesieniu do trzech płaszczyzn – relacji małżeńskich, roli rodzica oraz sytuacji dziecka, zaś w trzeciej – opinię młodego pokolenia w kwestii wparcia rodzin transnarodowych (w oparciu o badania własne wśród studentów wybranych uczelni Lublina i Wilna).
Słowa kluczowe: migracja zarobkowa, rodzina transnarodowa, pomoc rodzinie w rozłące migracyjnej
Dostęp WWW: http://kwartalnikrsk.pl/assets/rsk4-2017-szyszka.pdf

author = "Małgorzata Szyszka",
title = "Rodzina w migracji - migracja w rodzinie. Wyzwania współczesności",
journal = "Rynek - Społeczeństwo - Kultura",
year = "2017",
number = "4(25)",

Szyszka, M. (2017). Rodzina w migracji - migracja w rodzinie. Wyzwania współczesności. Rynek - Społeczeństwo - Kultura, 4(25), 46-53.