Czasopismo: Socialinis ugdymas (Spausdinta) (ISSN: 1392-9569)
Rok wydania: 2017
Streszczenie: Głównym celem artykułu jest przedstawienie opinii młodzieży odnośnie do zagranicznej migracji zarobkowej. Podstawą analizy są wyniki badań własnych przeprowadzonych wśród 198 studentów wybranych kierunków dwóch uczelni z Lublina i Wilna. W pierwszej części artykułu zobrazowane są kraje pochodzenia studentów – Polska i Litwa, w części drugiej zaś analiza danych empirycznych. Omówiono więc opinię studentów na temat motywów migracji oraz ogólną ocenę migracji zarobkowych. Zaprezentowano także negatywne i pozytywne konsekwencje dla rodziny, jakie wynikają z podejmowania wyjazdu zarobkowego przez rodzica. Ponadto wskazano warunki, które zdaniem badanej grupy pozwalają na ograniczenie negatywnych konsekwencji wyjazdu.
Słowa kluczowe: migracja zarobkowa, przyczyny migracji, rodzina, konsekwencje migracji dla dzieci
Dostęp WWW: http://socialinisugdymas.leu.lt/index.php/socialinisugdymas/article/viewFile/188/175
DOI: 10.15823/su.2017.4

author = "Małgorzata Szyszka and ",
title = "The Effects of International Economic Migration on the Family as seen by Lithuanian and Polish Students",
journal = "Socialinis ugdymas (Spausdinta)",
year = "2017",

Szyszka, M. and (2017). The Effects of International Economic Migration on the Family as seen by Lithuanian and Polish Students. Socialinis ugdymas (Spausdinta), 1, 44-61.