Chronić czy bronić internautów? A może wystarczy tylko edukować?
[Protect or defend the Internet? And you may only need to educate?]

Artykuł nierecenzowany w czasopiśmie

Czasopismo: Roczniki Wyższej Szkoły Biznesu i Administracji w Łukowie (ISSN: 1734-9109)
Rok wydania: 2014
Streszczenie: Celem artykułu jest zbadanie genezy i rozwoju rzymskokatolickiej parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kocku do momentu odzyskania niepodległości. Po wstępnych rozważaniach terminologicznych przedstawiłam zarys historii parafii i jej rozwój, przynależność administracyjną, duchowieństwo i wiernych, stan materialny parafii, jej życie społeczno-religijne oraz podstawowe informacje z życia współczesnej parafii. W niniejszym artykule bazuję głównie na publikacji Henryka Mierzwińskiego Dzieje Kocka do roku 1939, Warszawa 1990 oraz Marka A. Pawelca, Parafia rzymskokatolicka w Kocku w okresie wczesnonowożytnym. W artykule zastosowano metodę analityczno-syntetyczną oraz historyczną.

author = "Małgorzata Gruchoła",
title = "Chronić czy bronić internautów? A może wystarczy tylko edukować? ",
journal = "Roczniki Wyższej Szkoły Biznesu i Administracji w Łukowie",
year = "2014",

Gruchoła, M. (2014). Chronić czy bronić internautów? A może wystarczy tylko edukować? . Roczniki Wyższej Szkoły Biznesu i Administracji w Łukowie, 10, 175-202.