Krzysztof Mielcarek

[You Will Be My Witnesses to the Farthest Parts of the Earth (Acts 1:8). Lukan Vision of a Witness From the Perspective of Acts]

Czasopismo: Verbum Vitae (ISSN: 1644-8561)
Rok wydania: 2015
Streszczenie: Wielkie bogactwo Łukaszowej teologii świadectwa pozwoliło autorowi na uwzględnienie tylko niektórych, najważniejszych jej aspektów. Obok tego, co najbardziej oczywiste, czyli świadectwa apostolskiego, jego charakteru oraz adresatów, niniejsze studium odsłoniło także świadectwo innych osób zaangażowanych w proces przekazywaniu Dobrej Nowiny o zmartwychwstałym Panu i Jego darze zbawienia dla każdego człowieka. Najmocniejszy akcent należy położyć na świadectwo samego Boga, który pozostając dla ludzi tajemnicą, wciąż angażuje się w ich dzieje, dając świadectwo swoich zbawczych planów. Mimo że teksty łączące poszczególne osoby Trójcy świętej ze świadczeniem nie są liczne, stanowią one fundament Łukaszowej teologii świadectwa.
Słowa kluczowe: Świadectwo, świadek, dzieło Łukasza, teologia Dz
Dostęp WWW: http://ojs.academicon.pl/index.php/verbum/article/view/372/703

author = "Krzysztof Mielcarek",
title = "Będziecie moimi świadkami po krańce ziemi (Dz 1,8). Łukaszowa wizja świadectwa z perspektywy Dziejów Apostolskich",
journal = "Verbum Vitae",
year = "2015",

Mielcarek, K. (2015). Będziecie moimi świadkami po krańce ziemi (Dz 1,8). Łukaszowa wizja świadectwa z perspektywy Dziejów Apostolskich. Verbum Vitae, 21-46.