Karolina Komsta-Tokarzewska

Uzależnienie od Internetu
[Internet addiction]

Artykuł nierecenzowany w czasopiśmie

Czasopismo: Przegląd Uniwersytecki (ISSN: 0866-9961)
Rok wydania: 2016
Streszczenie: Na mapie współczesnych zagrożeń pojawiła się w ostatnim czasie nowa generacja problemowych zachowań - internetowy nałóg. I choć nie gości jeszcze na kartach klasyfikacji chorób i zaburzeń psychicznych, wciąż przybiera na sile. Szacuje się, że 6,5% internautów w Polsce jest zagrożonych uzależnieniem od Wielkiej Sieci (badanie zostało przeprowadzone w 2015 roku przez CBOS we współpracy z Krajowym Biurem do spraw Przeciwdziałania Narkomanii, z wykorzystaniem: Kanadyjskiego Indeksu Gier Hazardowych, testu Bryana E. Robinsona, Internet Addiction Test Kimberly Young, Valence, d’Astous and Fortier Compulsive Buying Scale).
Słowa kluczowe: Internet, uzależnenie

author = "Karolina Komsta-Tokarzewska",
title = "Uzależnienie od Internetu ",
journal = "Przegląd Uniwersytecki",
year = "2016",

Komsta-Tokarzewska, K. (2016). Uzależnienie od Internetu . Przegląd Uniwersytecki, 1, 13-15.