Justyna Szulich-Kałuża

Dyskurs o wielokulturowości Lublina w lokalnej prasie
[Discurse on the multiculturalism of Lublin in the local press]

Czasopismo: Roczniki Kulturoznawcze (ISSN: 2082-8578)
Rok wydania: 2019
Streszczenie: Zasadniczym celem podjętym w artykule jest charakterystyka medialnego dyskursu o wielokulturowości w mediach lokalnych i pytanie czy dyskurs przyczynia się do jakościowych, pozytywnych zmian w sferze społecznej, ekonomicznej, środowiskowej i budowania społeczeństw opartych na wartościach w pełni demokratycznych. W szczególności interesują mnie dwa zagadnienia: środki językowe w tworzeniu dyskursu o wielokulturowości oraz kategorie tematyczne i znaczeniowe definiujące wielokulturowość Lublina. Materiał badawczy tworzą artykuły prasowe lokalnych tytułów: internetowe wydania dzienników Kurier Lubelski i Dziennik Wschodni oraz bezpłatnych tygodników lubelskich: Nowy Tydzień i Nasze Miasto. W analizach własnych wykorzystane zostały: analiza zawartości i analiza pól semantycznych.
Słowa kluczowe: wielokulturowość, prasa lokalna, dyskurs medialny, wielokulturowy Lublin
Dostęp WWW: https://ojs.tnkul.pl/index.php/rkult/article/view/10980/10283
DOI: 10.18290/rkult.2019.10.3-1

author = "Justyna Szulich-Kałuża",
title = "Dyskurs o wielokulturowości Lublina w lokalnej prasie",
journal = "Roczniki Kulturoznawcze",
year = "2019",

Szulich-Kałuża, J. (2019). Dyskurs o wielokulturowości Lublina w lokalnej prasie. Roczniki Kulturoznawcze, 3, 5-25.