[Visual perception of city landscape in seasonal aspect of variation of colors trees and shrubs]

Czasopismo: Acta Scientiarum Polonorum, Administratio Locorum (ISSN: 1644-0749)
Współautorzy: Ewa Mackoś-Iwaszko
Rok wydania: 2014
Streszczenie: Krajobraz polskich miast dzięki obecnej w nich roślinności ulega ciągłym, wyrazistym zmianom. Duży wpływ na jego ostateczny odbiór mają barwy, szczególnie roślin drzewiastych. W opracowaniu określono intensywność tych zmian i długość ich trwania w następujących po sobie sezonach na przykładzie Lublina oraz pokazano możliwość kreowania obrazu miasta poprzez dobór tych gatunków roślin drzewiastych, które w okresie wegetacji przybierają intensywne barwy.
Słowa kluczowe: barwa, tereny zieleni, roślinność, miasto

author = "Joanna Renda and Ewa Mackoś-Iwaszko",
title = "Percepcja wzrokowa krajobrazu miasta w aspekcie sezonowej zmienności barw dendroflory",
journal = "Acta Scientiarum Polonorum, Administratio Locorum",
year = "2014",

Renda, J. and Ewa Mackoś-Iwaszko(2014). Percepcja wzrokowa krajobrazu miasta w aspekcie sezonowej zmienności barw dendroflory. Acta Scientiarum Polonorum, Administratio Locorum, 1, 5-14.