[Full Time-Driven ABC model by J. Mielcarek as one of the Activity-Based Costing models]

Czasopismo: Zeszyty Naukowe Studentów i Doktorantów Wydziału Ekonomicznego UMCS Rok wydania: 2011
Numer czasopisma: 2/2011
Streszczenie: Celem publikacji jest prezentacja teorii jednego z mniej znanych modeli tej koncepcji – pełnego modelu sterowanego czasem, autorstwa J. Mielcarka. Po przedstawieniu istoty i pojęć koncepcji ABC, omówiono podstawy teoretyczne tytułowego modelu: terminologię, założenia, twierdzenia oraz sposób kalkulacji kosztów. W podsumowaniu wskazano na jego zalety: zarówno w sensie teoretycznym, jak i przy wdrożeniu modelu w organizacji.
Słowa kluczowe: rachunek kosztów działań, rachunek kosztów działań sterowany czasem, Jarosław Mielcarek
Dostęp WWW: http://www.samorzadekonomia.umcs.lublin.pl/storage/1327435819_ZN_nr_2.pdf

author = "Joanna Nucińska",
title = "Pełny TD ABC J. Mielcarka jako jeden z modeli koncepcji rachunku kosztów działań",
journal = "Zeszyty Naukowe Studentów i Doktorantów Wydziału Ekonomicznego UMCS",
year = "2011",
number = "2/2011",

Nucińska, J. (2011). Pełny TD ABC J. Mielcarka jako jeden z modeli koncepcji rachunku kosztów działań. Zeszyty Naukowe Studentów i Doktorantów Wydziału Ekonomicznego UMCS, 2/2011, 149-158.