[Information capacity of line-item and performance based budgets of local government in Poland in the range of education funding]

Czasopismo: PRACE NAUKOWE UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO WE WROCŁAWIU (ISSN: 1899-3192)
Rok wydania: 2013
Streszczenie: Celem artykułu jest porównanie budżetu JST według tradycyjnej klasyfikacji budżetowej i w układzie zadań, a następnie ocena ich pojemności informacyjnej w zakresie publicznego finansowania oświaty. Wybór zadań oświatowych uzasadnia obligatoryjność ich realizacji oraz wysoki udział wydatków na ten cel w budżetach JST.
Słowa kluczowe: budżet JST, budżet zadaniowy, finansowanie oświaty
Dostęp WWW: http://www.dbc.wroc.pl/Content/24704/Nucinska_Pojemnosc_Informacyjna_Tradycyjnego_i_Zadaniowego_Budzetu_JST_2013.pdf

author = "Joanna Nucińska",
title = "Pojemność informacyjna tradycyjnego i zadaniowego budżetu JST w zakresie finansowania oświaty w Polsce",
journal = "PRACE NAUKOWE UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO WE WROCŁAWIU",
year = "2013",

Nucińska, J. (2013). Pojemność informacyjna tradycyjnego i zadaniowego budżetu JST w zakresie finansowania oświaty w Polsce. PRACE NAUKOWE UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO WE WROCŁAWIU, 280, 112-119.