Harmonizacja europejskiego systemu kształcenia w zakresie pracy socjalnej
[Harmonization of the European Training System for Social Work]

Rozdział w recenzowanej książce naukowej

Miejsce: Wrocław
Rok wydania: 2013
Tytuł publikacji: Współczesna teoria i praktyka badań społecznych i humanistycznych. T. 1
Tom: T. 1, XXV-lecie Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego
Streszczenie: Kształcenie pracowników socjalnych, oparte na krajowych i unijnych standardach edukacyjnych, ma na celu zdobycie przez nich kwalifikacji zawodowych i fachowej wiedzy oraz taki rozwój tej profesji, aby sprostała ona społecznym wyzwaniom współczesnego społeczeństwa. Analizowane zagadnienie harmonizacji europejskiego systemu kształcenia w zakresie pracy socjalnej jest przedstawione w kontekście następujących kwestii: 1. Systemy kształcenia pracowników socjalnych w krajach europejskich – regulacje prawne; 2. Kierunki i programy akademickiej edukacji pracowników socjalnych w Europie; 3. Perspektywy rozwoju pracy socjalnej w Europie.
Słowa kluczowe: Harmonizacja szkolnictwa wyższego, europejski system kształcenia, praca socjalna