Dorota Tokarska

Metody pomiaru kapitału ludzkiego w jednostkach samorządu terytorialnego
[Methods of measuring human capital in local government units]

Czasopismo: PRACE NAUKOWE UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO WE WROCŁAWIU (ISSN: 1899-3192)
Rok wydania: 2019
Numer czasopisma: 1 (544)
Streszczenie: Zadaniem artykułu jest wskazanie metod wyceny kapitału ludzkiego, które mogą zostać zastosowane w jednostkach samorządu terytorialnego z zachowaniem specyfiki finansowania i zarządzania tymi jednostkami. W pierwszej części artykułu omówiono definicje kapitału ludzkiego, w drugiej nakreślono specyfikę kapitału ludzkiego w jednostkach publicznych. Następna część artykułu to skrócona prezentacja metod pomiaru kapitału ludzkiego wraz ze wskazaniem metod, które mogą być skutecznie zastosowane w jednostkach samorządu terytorialnego. W artykule rozważa się zasadność stosowania w JST konkretnych metod wyceny kapitału ludzkiego. Pytaniem zasadniczym jest kwestia, czy w JST powinny być stosowane metody wyceny kapitału ludzkiego oraz jakie kwestie zarządcze mogłyby uwzględniać pozyskane w ten sposób miary. W celu znalezienia odpowiedzi na nurtujące autora pytania zastosowano analizę literatury dotyczącej miar kapitału ludzkiego oraz specyfiki zarządzania jednostkami samorządu terytorialnego.
Słowa kluczowe: kapitał ludzki, jednostki samorządu terytorialnego, metody pomiaru
Dostęp WWW: https://www.dbc.wroc.pl/dlibra/publication/140318/edition/72392
DOI: 10.15611/pn.2019.544.22

author = "Dorota Tokarska",
title = "Metody pomiaru kapitału ludzkiego w jednostkach samorządu terytorialnego",
journal = "PRACE NAUKOWE UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO WE WROCŁAWIU",
year = "2019",
number = "1 (544)",

Tokarska, D. (2019). Metody pomiaru kapitału ludzkiego w jednostkach samorządu terytorialnego. PRACE NAUKOWE UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO WE WROCŁAWIU, 1 (544), 222-232.