Dorota Tokarska

Stabilizacja zatrudnienia a chęć doskonalenia kompetencji zawodowych
[Stabilization of employment and the desire to improve professional skills]

Czasopismo: Studia Ekonomiczne. Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (ISSN: 2083-8611)
Rok wydania: 2018
Streszczenie: Artykuł prezentuje uwarunkowania związane z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych. Pracodawcy często działają w tej kwestii dwutorowo i do zwiększania wiedzy oraz umiejętności pracowniczych zachęcają poprzez finansowanie w całości lub części szkoleń, kursów czy studiów podyplomowych a także umieszczają pytania o ostatnio odbyte formy doskonalenia w formularzu oceny okresowej. Pomimo to pracownicy w różnym stopniu reagują na te motywatory do podnoszenia wiedzy i umiejętności. Dla podniesienia wartości poznawczej w artykule przedstawiono wyniki krótkiego badania porównawczego między sektorem prywatnym a publicznym w zakresie stosowanych form zachęt oraz ich skutku ze szczególnym uwzględnieniem aspektu perspektywy dalszego zatrudnienia w obecnym miejscu pracy.
Słowa kluczowe: polityka kadrowa, doskonalenie zawodowe, motywowanie
Dostęp WWW: https://www.ue.katowice.pl/fileadmin/user_upload/wydawnictwo/SE_Artyku%C5%82y_361_380/SE_369/23.pdf

author = "Dorota Tokarska",
title = "Stabilizacja zatrudnienia a chęć doskonalenia kompetencji zawodowych",
journal = "Studia Ekonomiczne. Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach",
year = "2018",

Tokarska, D. (2018). Stabilizacja zatrudnienia a chęć doskonalenia kompetencji zawodowych. Studia Ekonomiczne. Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, 369, 261-270.