Dorota Tokarska

Narzędzia rachunkowości zarządczej jako wsparcie systemów motywacyjnych
[Tools of management accounting as a support of motivation systems]

Czasopismo: Studia Ekonomiczne. Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (ISSN: 2083-8611)
Rok wydania: 2016
Streszczenie: Artykuł stanowi prezentację rozwiązań stosowanych w rachunkowości zarządczej, które stanowią jednocześnie wsparcie procesu motywowania pracowników. Rachunkowość zarządcza poprzez ścisłe powiązanie z funkcjami kontrolnymi jest niezwykle użyteczna zarówno w ocenianiu pracowników jak i monitorowaniu ich bieżącej pracy oraz efektów jakie ona przynosi. Wysoka jakość kapitału ludzkiego może stanowić przewagę konkurencyjną przedsiębiorstwa. Pozostawiona bez kontroli i odpowiedniego poziomu wynagradzania finansowego i pozafinansowego może przyczynić się do upadku przedsiębiorstwa.
Słowa kluczowe: motywowanie, rachunkowość zarządcza, zarządzanie zasobami ludzkimi, ocenianie pracowników, zarządzanie przez cele
Dostęp WWW: http://www.ue.katowice.pl/fileadmin/user_upload/wydawnictwo/SE_Artyku%C5%82y_291_320/SE_300/17.pdf

author = "Dorota Tokarska",
title = "Narzędzia rachunkowości zarządczej jako wsparcie systemów motywacyjnych",
journal = "Studia Ekonomiczne. Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach",
year = "2016",

Tokarska, D. (2016). Narzędzia rachunkowości zarządczej jako wsparcie systemów motywacyjnych. Studia Ekonomiczne. Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, 300, 183-195.