Ekonomia próżni - wyzwania rozwojowe
[ECONOMICS EMPTINESS - DEVELOPMENTAL CHALLENGES]

Czasopismo: PRACE NAUKOWE UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO WE WROCŁAWIU (ISSN: 1899-3192)
Rok wydania: 2016
Streszczenie: Celem niniejszego opracowania opartego na obserwacji i analizie literatury jest próba nakreślenia roli współczesnej ekonomii jako nauki społecznie użytecznej. Okazuje się bowiem, że poważny problem dotyczy zarówno uprawiania ekonomii jako nauki, jak również praktycznej implementacji powstających rozwiązań. Luka poznawcza połączona z dychotomicznym postrzeganiem wielu zjawisk i procesów jest poważnym problemem współczesnej ekonomii. Równie poważnym problemem jest dość powszechna ignorancja establishmentu wobec rzeczowej krytyki dotyczącej utrwalanej polityki gospodarczej.
Słowa kluczowe: Kryzys finansowy, polityka gospodarcza, polityki publiczne, rozwój gospodarczy, wzrost gospodarczy
Dostęp WWW: http://www.dbc.wroc.pl/Content/34030/Jegorow_Ekonomia_Prozni_Wyzwania_Rozwojowe_2016.pdf
DOI: 10.15611/pn.2016.439.11

author = "Dorota Jegorow",
title = "Ekonomia próżni - wyzwania rozwojowe",
journal = "PRACE NAUKOWE UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO WE WROCŁAWIU",
year = "2016",

Jegorow, D. (2016). Ekonomia próżni - wyzwania rozwojowe. PRACE NAUKOWE UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO WE WROCŁAWIU, 126-133.