[The views of students of economics at the impact of European Union membership on the Polish economy]

Artykuł naukowy w wydawnictwie zbiorowym recenzowany

Miejsce: Lublin
Rok wydania: 2017
Tytuł publikacji: Prawno-ekonomiczne szanse i bariery rozwoju przedsiębiorczości w Polsce i Europie
Redaktorzy: Marian Stefański
Streszczenie: Artykuł podejmuje problematykę dotyczącą oceny uwarunkowań rozwoju społeczno-gospodarczego Polski z perspektywy osób nieaktywnych zawodowo – studentów studiów stacjonarnych pierwszego stopnia na kierunkach ekonomicznych. Założonym poznawczym celem przeprowadzonego badania o charakterze ilościowo-jakościowym było pozyskanie wiedzy w zakresie poglądu badanej grupy studentów na temat wpływu obecności Polski w strukturach Unii Europejskiej na krajową gospodarkę. Okazuje się, że badani dostrzegając potencjał wpisany w pierwotne założenia wspólnoty gospodarczej państw europejskich okazali być się zdecydowanie krytyczni w swoich poglądach wobec obecnego kształtu zawiązanego bloku. Wobec licznych uwag dotyczących negatywnego wpływu formuły Unii Europejskiej na polską gospodarkę przeciwstawiona została w zasadzie jedna wartość z akcesji Polski do Unii Europejskiej – możliwość korzystania z bezzwrotnych dotacji.
Słowa kluczowe: biurokracja, fundusze europejskie, polityka gospodarcza, przedsiębiorczość, rozwój gospodarczy, Unia Europejska
Dostęp WWW: http://www.wydawnictwo.wsei.eu/index.php/pwz/issue/viewIssue/72/56

author = "Dorota Jegorow",
title = "Poglądy studentów ekonomii na wpływ członkostwa w Unii Europejskiej na polską gospodarkę",
journal = "",
year = "2017",

Jegorow, D. (2017). Poglądy studentów ekonomii na wpływ członkostwa w Unii Europejskiej na polską gospodarkę. , 7-19.