Cywilizacja medialna – sprzymierzeniec czy wróg dobra dzieci i młodzieży?
[The media civilization – ally or enemy of good of children and youth?]

Artykuł naukowy w wydawnictwie zbiorowym recenzowany

Miejsce: Tarnów
Rok wydania: 2012
Tytuł publikacji: Dobro w mediach - z cienia do światła
Redaktorzy: Andrzej Baczyński, Michał Drożdż
Streszczenie: Treści artykułu koncentrują się na ukazaniu specyfiki cywilizacji medialnej z uwzględnieniem dzieci i młodzieży jako odbiorców mediów. Wyjaśnione zostaje rozumienie dziecka w ujęciu antropologicznym oraz przybliżone teorie dzieciństwa i młodzieży w wymiarze społecznym – w sferze wychowania, etyki i moralności, podejmowanej aktywności i lansowania medialnych stylów życia. Analizowane są zależności przekazu treści i jej oddziaływanie na życie dzieci i młodzieży w środowisku rodziny, szczególnie w odniesieniu do wartości, jaką jest dobro.
Słowa kluczowe: cywilizacja medialna, antropologiczne ujęcie wychowania, teorie dzieciństwa i młodzieży

author = "Dorota Bis",
title = "Cywilizacja medialna – sprzymierzeniec czy wróg dobra dzieci i młodzieży?",
journal = "",
year = "2012",

Bis, D. (2012). Cywilizacja medialna – sprzymierzeniec czy wróg dobra dzieci i młodzieży?. , 298-316.