Czasopismo: Roczniki Teologiczne (ISSN: 2353-7272)
Rok wydania: 2018
Streszczenie: Artykuł porusza problematykę obecności zagadnień misjologicznych w stuletniej historii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, zwłaszcza w Instytucie Teologii Fundamentalnej. W pierwszej części autor przedstawia jej kontekst społeczny i eklezjalny oraz etapy i sposoby obecności na uczelni. W części drugiej omawia najważniejsze osiągnięcia. W podsumowaniu postuluje się dalszy jej rozwój poprzez opracowanie oraz wydanie dokumentów papieskich na temat misji i polskiego podręcznika misjologii.
Słowa kluczowe: misjologia, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, modele inkulturacji, działalność misyjna, teologia
Dostęp WWW: http://czasopisma.tnkul.pl/index.php/rt/article/view/9944/9966
DOI: 10.18290/rt.2018.65.9-8

author = "Andrzej Pietrzak",
title = "Missiology at the Institute of Fundamental Theology of the John Paul II Catholic University of Lublin",
journal = "Roczniki Teologiczne",
year = "2018",

Pietrzak, A. (2018). Missiology at the Institute of Fundamental Theology of the John Paul II Catholic University of Lublin. Roczniki Teologiczne, 9, 106-116.