Koncepcja prawdziwego i rzetelnego obrazu w systemie rachunkowości jednostki
[A true and fair view in company's accounts]

Czasopismo: PRACE NAUKOWE UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO WE WROCŁAWIU (ISSN: 1899-3192)
Rok wydania: 2015
Streszczenie: Rachunkowość to uniwersalny system identyfikacji, ewidencji, pomiaru i prezentacji informacji ekonomiczno-finansowych. Produktem finalnym rachunkowości jest sprawozdanie finansowe, które stanowi najważniejsze źródło informacji o sytuacji finansowej i majątkowej i wynikach finansowych jednostki Dostarcza danych sprawozdawczych dla szerokiego kręgu użytkowników, dla których stanowi podstawę przy podejmowaniu decyzji gospodarczych. By sprawozdanie finansowe mogło spełniać swoją rolę i być użyteczne dla swoich odbiorców musi być sporządzane zgodnie z koncepcją wiernego i rzetelnego obrazu. Istotą tej koncepcji jest przedstawienie przy pomocy informacji sprawozdawczych rzeczywistości gospodarczej. Celem artykułu jest ukazanie istoty i znaczenia koncepcji wiernego i rzetelnego obrazu w rachunkowości przedsiębiorstwa. Zwrócono także uwagę na główne obszary ryzyka związane z realizacją omawianej koncepcji w sprawozdawczości finansowej.
Słowa kluczowe: koncepcja prawdziwego i rzetelnego obrazu, sprawozdanie finansowe
DOI: 10.15611/pn.2015.396.14

author = "Anna Spoz",
title = "Koncepcja prawdziwego i rzetelnego obrazu w systemie rachunkowości jednostki",
journal = "PRACE NAUKOWE UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO WE WROCŁAWIU",
year = "2015",

Spoz, A. (2015). Koncepcja prawdziwego i rzetelnego obrazu w systemie rachunkowości jednostki. PRACE NAUKOWE UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO WE WROCŁAWIU, 396, 132-140.