A look at e-invoices from enterprises’ and government’s perspective

Czasopismo: PRACE NAUKOWE UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO WE WROCŁAWIU (ISSN: 1899-3192)
Rok wydania: 2014
Streszczenie: Od kilkunastu lat udział e-faktur w obrocie gospodarczym systematycznie rośnie. Elektroniczne faktury, są bowiem atrakcyjną alternatywą dla papierowej wersji tych dokumentów. Celem artykułu jest przedstawienie pojęcia e-faktur i omówienie ich znaczenia w obrocie gospodarczym w Polsce i w wybranych krajach europejskich. Autorka przytacza powody dla których przedsiębiorstwa, klienci i administracja państwowa decydują się na wybór takiego sposobu fakturowania. Wyszczególnione zostały również główne bariery, na jakie napotykają przedsiębiorstwa w procesie wprowadzania e-faktur.
Słowa kluczowe: e-faktura, e-fakturowanie, faktury elektroniczne

author = "Anna Spoz",
title = "A look at e-invoices from enterprises’ and government’s perspective",
journal = "PRACE NAUKOWE UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO WE WROCŁAWIU",
year = "2014",

Spoz, A. (2014). A look at e-invoices from enterprises’ and government’s perspective. PRACE NAUKOWE UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO WE WROCŁAWIU, 365, 254-264.