Zarządzanie ryzykiem w małych i średnich przedsiębiorstwach
[The risk management in small and medium enterprises]

Czasopismo: Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego Ekonomiczne Problemy Usług (ISSN: 1640-6818)
Rok wydania: 2011
Numer czasopisma: Nr 640
Streszczenie: Artykuł poświęcony jest zagadnieniu zarządzania ryzykiem w małych i średnich przedsiębiorstwach. W pierwszej części artykuły autorka wyjaśnia pojęcie ryzyka i zarządzania ryzykiem. Przedstawia zasadnicze etapy procesu zarządzania ryzykiem i krótko opisuje każdy z nich. W drugiej części artykułu autorka omawia najistotniejsze problemy małych i średnich przedsiębiorstw w stworzeniu i utrzymaniu efektywnego procesu zarządzania ryzykiem.
Słowa kluczowe: ryzyko, zarządzanie ryzykiem, sektor MŚP

author = "Anna Spoz",
title = "Zarządzanie ryzykiem w małych i średnich przedsiębiorstwach",
journal = "Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego Ekonomiczne Problemy Usług",
year = "2011",
number = "Nr 640",

Spoz, A. (2011). Zarządzanie ryzykiem w małych i średnich przedsiębiorstwach. Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego Ekonomiczne Problemy Usług, Nr 640, 785-794.