Bariery ograniczające innowacyjność małych i średnich przedsiębiorstw
[The main barriers to innovation in small and medium enterprises]

Czasopismo: Zeszyty Naukowe Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu (ISSN: 1426-9724)
Rok wydania: 2011
Streszczenie: Sektor MŚP jest bardzo ważnym elementem polskiej gospodarki, a siła jego prorozwojowego oddziaływania na gospodarkę wzrasta wraz ze wzrostem konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw. W artykule omówione zostało zagadnienie innowacyjności przedsiębiorstw MŚP, jako głównego źródła ich przewagi konkurencyjnej na rynku. Ten rodzaj przewagi jest także najbardziej trwały. Autorka przedstawiła również najistotniejsze bariery, na które natrafiają małe i średnie przedsiębiorstwa w procesie budowania i wzmacniania swojego potencjału innowacyjnego.
Słowa kluczowe: innowacyjność, bariery, źródła finansowania przedsiębiorstw MŚP, pracownicy

author = "Anna Spoz",
title = "Bariery ograniczające innowacyjność małych i średnich przedsiębiorstw",
journal = "Zeszyty Naukowe Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu",
year = "2011",

Spoz, A. (2011). Bariery ograniczające innowacyjność małych i średnich przedsiębiorstw. Zeszyty Naukowe Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, 38, 197-206.