[Financial statement of public interest entities - challenges for entities and statutory auditors]

Czasopismo: PRACE NAUKOWE UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO WE WROCŁAWIU (ISSN: 1899-3192)
Rok wydania: 2017
Streszczenie: Sprawozdanie finansowe, będące finalnym produktem systemu rachunkowości, jest podstawowym narzędziem komunikacji przedsiębiorstwa z otoczeniem. Zawarte w nim informacje są wykorzystywane przez interesariuszy do podejmowania decyzji gospodarczych, dlatego zapotrzebowanie na informacje sprawozdawcze wzrasta. Podejmowane są również działania zmierzające do zapewnienia jakości i użyteczności zawartych w nich danych. Przyjęcie dyrektywy 2014/95UE, a następnie dostosowanie do jej zapisów ustawy o rachunkowości rozszerzyło zakres raportowania dużych jednostek zainteresowania publicznego o informacje niefinansowe. Wprowadzenie rozporządzenia w sprawie wymogów dotyczących ustawowych badań sprawozdań finansowych jednostek zainteresowania publicznego rozszerzyło wymogi dla firm audytorskich i biegłych rewidentów badających sprawozdania tego rodzaju jednostek. Celem artykułu jest przedstawienie zakresu obowiązków sprawozdawczych dużych jednostek zainteresowania publicznego oraz wyzwań stojących przed twórcami takich sprawozdań finansowych i biegłymi rewidentami badającymi sprawozdania finansowe tych podmiotów.
Słowa kluczowe: sprawozdanie finansowe, informacje niefinansowe, jednostki zainteresowania publicznego
Dostęp WWW: http://www.dbc.wroc.pl/Content/38232/Spoz_Sprawozdanie_Finansowe_Jednostek_Zainteresowania_Publicznego_2017.pdf
DOI: 10.15611/pn.2017.479.14

author = "Anna Spoz",
title = "Sprawozdanie finansowe jednostek zainteresowania publicznego - wyzwania dla jednostek i biegłych rewidentów",
journal = "PRACE NAUKOWE UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO WE WROCŁAWIU",
year = "2017",

Spoz, A. (2017). Sprawozdanie finansowe jednostek zainteresowania publicznego - wyzwania dla jednostek i biegłych rewidentów. PRACE NAUKOWE UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO WE WROCŁAWIU, 479, 161-173.