Anna Dąbkowska

Dostępność kredytów bankowych w finansowaniu mikroprzedsiębiorstw w Niemczech
[Availability of credit in financing of microentities in Germany]

Czasopismo: Annales Universitatis Mariae Curie-Skłodowska, Sec. H Oeconomia (ISSN: 0459-9586)
Współautorzy: Anna Spoz
Rok wydania: 2017
Streszczenie: Sektor małych i średnich przedsiębiorstw to kluczowy element gospodarki Niemiec. Największy udział w Mittelstand, szacowany na 82 %, mają mikroprzedsiębiorstwa, dlatego efektywność ich działania i poziom innowacyjności determinują konkurencyjność sektora MŚP i gospodarki, jako całości. Każde przedsiębiorstwo na bieżącą działalność i realizację projektów inwestycyjnych musi pozyskać środki finansowe. Kredyt bankowy jest najpowszechniejszą formą finansowania przedsiębiorstw, co wynika z „bankowo zorientowanego” systemu finansowego. Celem artykułu jest ukazanie znaczenia kredytów bankowych w finansowania działalności mikroprzedsiębiorstw w Niemczech.
Słowa kluczowe: Niemcy, MŚP, kredyt bankowy, źródła finansowania
Dostęp WWW: https://journals.umcs.pl/h/article/download/5374/4738
DOI: 10.17951/h.2017.51.6.421

author = "Anna Dąbkowska and Anna Spoz",
title = "Dostępność kredytów bankowych w finansowaniu mikroprzedsiębiorstw w Niemczech",
journal = "Annales Universitatis Mariae Curie-Skłodowska, Sec. H Oeconomia",
year = "2017",

Dąbkowska, A. and Anna Spoz(2017). Dostępność kredytów bankowych w finansowaniu mikroprzedsiębiorstw w Niemczech. Annales Universitatis Mariae Curie-Skłodowska, Sec. H Oeconomia, 6, 421-431.