Nierówności cyfrowe wśród mniejszości narodowych w Europie Środkowo-Wschodniej

Artykuł naukowy w wydawnictwie zbiorowym recenzowany

Współautorzy: dr Aleksandra Kuczyńska-Zonik
Miejsce: New York
Rok wydania: 2023
Tytuł publikacji: Mapping lies in the global media sphere
Redaktorzy: Tirşe Erbaysal-Filibeli jest profesorem nadzwyczajnym na Wydziale Nowych Mediów na Uniwersytecie Bahcesehir w Turcji., Melis Öneren-Özbek jest wykładowcą na Wydziale Nowych Mediów na Uniwersytecie Bahcesehir w Turcji.
Strony od-do: Część III ROZDZIAŁ 8
Streszczenie: Celem artykułu jest zbadanie, czy narzędzia technologii cyfrowych promują skuteczność demokracji uczestniczącej i inkluzywności mniejszości narodowych w życiu publicznym w Europie Środkowo-Wschodniej. W artykule podjęto próbę porównania Estonii, Polski i Ukrainy pod względem nierówności cyfrowych wśród mniejszości narodowych. W artykule podjęto próbę porównania Estonii, Polski i Ukrainy pod względem nierówności cyfrowych wśród mniejszości narodowych. Metody porównawcze stosuje się w celu zidentyfikowania cech, które są wspólne lub charakterystyczne dla wyżej wymienionych państw.
Słowa kluczowe: mniejszości narodowe, technologia, pandemia, nierówności
DOI: 10.4324/9781003403203

author = "Aneta Bąk-Pitucha and dr Aleksandra Kuczyńska-Zonik",
title = "Nierówności cyfrowe wśród mniejszości narodowych w Europie Środkowo-Wschodniej",
journal = "",
year = "2023",
pages = "Część III ROZDZIAŁ 8"

Bąk-Pitucha, A. and dr Aleksandra Kuczyńska-Zonik(2023). Nierówności cyfrowe wśród mniejszości narodowych w Europie Środkowo-Wschodniej. , Część III ROZDZIAŁ 8.