Świat wartości uczniów zdolnych

Współautorzy: Beata Łubianka
Miejsce: Lublin
Rok wydania: 2016
Streszczenie: Publikacja prezentuje wyniki analiz dotyczących aksjologicznych uwarunkowań osiągnięć uczniów zdolnych. Podjęta problematyka odnosi się do młodzieży wyróżniającej się na tle klasy osiągnięciami szkolnymi, wyrażonymi w postaci wysokich ocen szkolnych oraz osiągnięć w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Celem prowadzonych badań była analiza systemu wartości i poziomu idealizmu wśród uczniów uzdolnionych. Wnioski z badań mogą być pomocne w efektywnym wspieraniu rozwoju młodych osób zdolnych, tak, by z powodzeniem dokonywali oni ważnych dla nich wyborów edukacyjnych czy zawodowych. Odniesienie do sfery wartości w charakterystyce osób zdolnych to nowatorski i inspirujący nurt we współczesnych badaniach z zakresu psychologii zdolności i osiągnięć.
Słowa kluczowe: uczeń zdolny, wartości, osiągnięcia szkolne

@book{1,
author = "Andrzej Sękowski and Beata Łubianka",
title = "Świat wartości uczniów zdolnych",