[Laudatio at the ceremony of conferring the honorary doctorate of the John Paul II Catholic University of Lublin to Professor Józef Kozielecki]

Czasopismo: Przegląd Psychologiczny (The Review of Psychology. Official Journal of the Polish Psychological Association) (ISSN: 0048-5675)
Rok wydania: 2008

author = "Andrzej Sękowski",
title = "Laudacja na uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II Profesorowi dr hab. Józefowi Kozieleckiemu.",
journal = "Przegląd Psychologiczny (The Review of Psychology. Official Journal of the Polish Psychological Association)",
year = "2008",

Sękowski, A. (2008). Laudacja na uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II Profesorowi dr hab. Józefowi Kozieleckiemu. Przegląd Psychologiczny (The Review of Psychology. Official Journal of the Polish Psychological Association), 1, 19-24.