[Perception of parental attitudes by high achievement students]

Czasopismo: Czasopismo Psychologiczne (ISSN: 1425-6460)
Współautorzy: Sylwia Gwiazdowska-Stańczak
Rok wydania: 2017
Streszczenie: Rodzina to podstawowe środowisko, w którym kształtuje się człowiek. Osiągnięcia są bardzo ważnym wymiarem ludzkiego życia. Stąd postawiono pytanie w jaki sposób postawy rodzicielskie będą wiązać się z wysokimi osiągnięciami szkolnymi. Zbadano młodzież w pierwszej klasie liceum, za kryterium osiągnięć wybrano wysoką średnią ocen. Okazuje się, że negatywne postawy jak nadmierne wymaganie oraz niekonsekwencja będą niesprzyjające dla sukcesów szkolnych. Ważna dla badanej młodzieży będzie akceptacja matki.
Słowa kluczowe: rodzina, postawy rodzicielskie, osiągnięcia szkolne, średnia ocen
Dostęp WWW: http://czasopismopsychologiczne.pl/files/articles/2017-23-postrzeganie-postaw-rodzicielskich-przez-uczniw-z-wysokimi-osigniciami-szkolnymi.pdf
DOI: 10.14691/CPPJ.23.1.121

author = "Andrzej Sękowski and Sylwia Gwiazdowska-Stańczak",
title = "Postrzeganie postaw rodzicielskich przez uczniów z wysokimi osiągnięciami szkolnymi",
journal = "Czasopismo Psychologiczne",
year = "2017",

Sękowski, A. and Sylwia Gwiazdowska-Stańczak(2017). Postrzeganie postaw rodzicielskich przez uczniów z wysokimi osiągnięciami szkolnymi. Czasopismo Psychologiczne, 1, 121-135.