Kapucyni w Celle di Cortona
[The Capuchins in Celle di Cortona]

Czasopismo: Studia Franciszkańskie (ISSN: 0860-0775)
Rok wydania: 2020
Streszczenie: Klasztor kapucynów w Celle di Cortona jest pierwszą placówką zakonu franciszkańskiego zbudowaną przez braci, a nie przejętą już jako istniejąca placówka. W miejscu tym trzykrotnie przebywał święty Franciszek. Bywali tam też inni wielcy przedstawiciele założonych przez niego zakonów. Przepięknie położony obiekt od 1537 jest zamieszkały przez kapucynów, którzy rozbudowali go znacząco i nadali mu specyficzny klimat modlitwy i skupienia. Aktualnie są tam rozwijane różne inicjatywy duszpasterskie, z których najbardziej rozbudowaną jest szkoła modlitwa prowadzona przez braci przez kilka miesięcy w ciągu każdego roku. Celle di Cortona przyciąga turystów i pielgrzymów nie tylko wartością historycznych zabytków, ale też ofertą pogłębienia duchowości franciszkańskiej.
Słowa kluczowe: kapucyni, Celle di Cortona szkoła modlitwy

author = "Andrzej Derdziuk",
title = "Kapucyni w Celle di Cortona",
journal = "Studia Franciszkańskie",
year = "2020",

Derdziuk, A. (2020). Kapucyni w Celle di Cortona. Studia Franciszkańskie, 109-120.