Organy mediacyjne w postępowaniu przed sądami administracyjnymi
[Mediation Organs in Proceedings before Administrative Courts]

Czasopismo: Biuletyn / Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (ISSN: 1896-8406)
Rok wydania: 2015
Streszczenie: Mediacja przed sądami administracyjnymi została uregulowana w następujących aktach normatywnych: w ustawie Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, w ustawie Prawo o ustroju sądów administracyjnych i w Rozporządzeniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Regulamin wewnętrznego urzędowania wojewódzkich sądów administracyjnych. Jest szczególnym trybem postępowania administracyjnego o charakterze fakultatywnym. Podmiotami uprawnionymi do prowadzenia mediacji przed sądami administracyjnymi są sędzia i referendarz sądowy.
Słowa kluczowe: sędzia, referendarz sądowy, bezstronność, organ władzy, jednostka administrowana
Dostęp WWW: http://serwer1375353.home.pl/kps2/index.php/biuletyn11-2/article/view/209

author = "Agnieszka Romanko",
title = "Organy mediacyjne w postępowaniu przed sądami administracyjnymi",
journal = "Biuletyn / Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego",
year = "2015",

Romanko, A. (2015). Organy mediacyjne w postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Biuletyn / Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, 2, 47-69.