[The Light from Below: On the Role of a Polish Philology Research Droup in the University's Humanities. (A Side Note to the History of the Polish Philology Student Research Group at the Catholic Univeristy of Lublin)]

Czasopismo: Ethos. Kwartalnik Instytutu Jana Pawła II KUL - Lublin i Fundacji Jana Pawła II - Rzym (ISSN: 0860-8024)
Rok wydania: 2017
Numer czasopisma: 3(119)
Streszczenie: Artykuł w oparciu o historię Koła Polonistów Studentów KUL przedstawia model i typ aktywności koła polonistycznego i jego funkcje w humanistyce uniwersyteckiej i całym życiu akademickim. Rola Koła Polonistów w tym środowisku jest trudna do przecenienia: dobrze działające nie tylko integruje humanistów i studentów innych kierunków, ale i stanowi jeden z podstawowych zaczynów badawczych, łączący się swoim światłem z blaskiem wiedzy i nauki płynącym ex cathedra.
Słowa kluczowe: koło studenckie, koło polonistyczne, uniwersytet, humanistyka, światło, nauka, wiedza

author = "Adam Fitas",
title = "Światło z dołu. O kole polonistycznym w humanistyce uniwersyteckiej. (Uwagi na marginesie historii Koła Polonistów Studentów KUL)",
journal = "Ethos. Kwartalnik Instytutu Jana Pawła II KUL - Lublin i Fundacji Jana Pawła II - Rzym",
year = "2017",
number = "3(119)",

Fitas, A. (2017). Światło z dołu. O kole polonistycznym w humanistyce uniwersyteckiej. (Uwagi na marginesie historii Koła Polonistów Studentów KUL). Ethos. Kwartalnik Instytutu Jana Pawła II KUL - Lublin i Fundacji Jana Pawła II - Rzym, 3(119), 355-372.