Wychowywać do prawdy w epoce postprawdy
[Educating for truth in a post-truth era ]

Czasopismo: Zeszyty Formacji Katechetów (ISSN: 1642-090X)
Rok wydania: 2023
Streszczenie: W artykule zaprezentowano pogląd, że w trosce o dobro człowieka należy wykazywać ścisły związek między prawdą a edukacją, zwłaszcza w obliczu pojęcia i zjawiska ,,postprawdy", które współcześnie zyskuje coraz większą popularność. Sensem i celem edukacji, która jest instytucjonalną odpowiedzią na ludzką naturę, racjonalną i pełną potencjału, jest przekazywanie prawdy i formowanie uczniów w duchu wartości opartych na prawdzie. Otwarcie się na obiektywną prawdę, zwłaszcza prawdę o człowieku jako istocie osobowej, chroni szkołę przed wszelkiego rodzaju ideologiami niebezpiecznymi dla człowieka i społeczeństwa.
Słowa kluczowe: osoba, wartości, edukacja
Dostęp WWW: https://www.zfk.katecheza.radom.pl/index.php/zfk/issue/view/90

author = "Wojciech Wojtyła",
title = "Wychowywać do prawdy w epoce postprawdy ",
journal = "Zeszyty Formacji Katechetów",
year = "2023",

Wojtyła, W. (2023). Wychowywać do prawdy w epoce postprawdy . Zeszyty Formacji Katechetów, 2, 5-14.