Tymczasowość w strukturze Polskiej Krajowej Kasy Pożyczkowej
[Temporality in Polish National Loan Fund]

Artykuł naukowy w czasopiśmie recenzowany

Czasopismo: Biuletyn / Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (ISSN: 1896-8406)
Rok wydania: 2017
Tom: 12
Numer czasopisma: 14 (1)
Strony od-do: 21-33
Streszczenie: Polska Krajowa Kasa Pożyczkowa została utworzona jako instytucja w swoim zamierzeniu tymczasowa. Powołano ją na okres przejściowy w grudniu 1916 roku do czasu utworzenia stałego banku emisyjnego. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w listopadzie 1918 roku również nie zamierzano korzystać z jej usług przez długi czas. Jednakże splot wielu okoliczności polityczno – gospodarczych sprawił, iż Kasa funkcjonowała niemal 8 lat w warunkach niepewności i tymczasowości, co miało duży wpływ na zasady jej działania, w tym również na jej strukturę.
Słowa kluczowe: II Rzeczpospolita, dwudziestolecie międzywojenne, bank centralny, reformy gospodarcze, inflacja
Dostęp WWW: http://www.sawp.org.pl/index.php/biuletyny/biuletyn-nr-14-1/149-waldemar-bednaruk-tymczasowosc-w-strukturze-polskiej-krajowej-kasy-pozyczkowej.html



Cytowanie w formacie Bibtex:
@article{1,
author = "Waldemar Bednaruk",
title = "Tymczasowość w strukturze Polskiej Krajowej Kasy Pożyczkowej",
journal = "Biuletyn / Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego",
year = "2017",
number = "14 (1)",
pages = "21-33"
}

Cytowanie w formacie APA:
Bednaruk, W. (2017). Tymczasowość w strukturze Polskiej Krajowej Kasy Pożyczkowej. Biuletyn / Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, 14 (1), 21-33.