Nederlandse aanspreekvormen bij Poolse NVT-taalleerders
[Dutch forms of address used by Polish learners of Dutch as a foreign languague]

Rozdział w recenzowanej książce naukowej

Miejsce: Czechy, Olomouc
Rok wydania: 2015
Tytuł publikacji: Pedagogiek van het Nederlands als vreemde taal. Centraal-Europese studenten en het Nederlands
Streszczenie: Niniejszy artykuł przedstawia wyniki badan nad wykorzystaniem holenderskich form adresatywnych wśród studentów w Polsce. Ramy teoretyczne stanowi teoria socjolingwistyczna o formach adresatywnych zaproponowana przez Browna & Gilmana oraz wyniki badań Hannie Vermaas i Roela Vismansa dot. obecnego wykorzystania form adresatywnych w języku niderlandzkim w Holandii. Badania mają na celu odkrycie w jakim stopniu Polsce studenci są świadomi obecnych trendów i zmiany w wykorzystaniu takich form w Holandii.