[Forms of address in Polish, Dutch and Flemish job online job advertisements]

Czasopismo: Acta Universitatis Wratislaviensis : Neerlandica Wratislaviensia (ISSN: 0860-0716)
Rok wydania: 2014
Streszczenie: Niniejszy artykuł jest raportem z ilościowego badania na temat sposobów, za pomocą których holenderscy, flamandscy i polscy ogłoszeniodawcy zwracają się do potencjalnych kandydatów w ofertach pracy dla osób z wyższym wykształceniem na stronach internetowych z ogłoszeniami o pracę. Ramy teoretyczne czerpię z socjolingwistyki a tło dla badania stanowią teorie socjolingwistyczne o formach grzecznościowych oraz teorie socjologiczne o komunikacji międzykulturowej.
Dostęp WWW: http://nwr.wuwr.pl/product/5254

author = "Muriel Waterlot",
title = "Aanspreekvormen in Poolse, Nederlandse en Vlaamse onlinepersoneelsadvertenties voor hoogopgeleiden",
journal = "Acta Universitatis Wratislaviensis : Neerlandica Wratislaviensia",
year = "2014",

Waterlot, M. (2014). Aanspreekvormen in Poolse, Nederlandse en Vlaamse onlinepersoneelsadvertenties voor hoogopgeleiden. Acta Universitatis Wratislaviensis : Neerlandica Wratislaviensia, 115-132.