Nederlandse aanspreekvormen bij Poolse NVt-taalleerders
[Dutch forms of address used by Polish learners of Dutch as a foreign language]

Rok wydania: 2017
Streszczenie: Niniejszy artykuł przedstawia wyniki badan nad wykorzystaniem holenderskich form adresatywnych wśród studentów w Polsce. Ramy teoretyczne stanowi teoria socjolingwistyczna o formach adresatywnych zaproponowana przez Browna & Gilmana oraz wyniki badań Hannie Vermaas i Roela Vismansa dot. obecnego wykorzystania form adresatywnych w języku niderlandzkim w Holandii. Badania mają na celu odkrycie w jakim stopniu Polsce studenci są świadomi obecnych trendów i zmiany w wykorzystaniu takich form w Holandii.
Dostęp WWW: https://www.researchgate.net/publication/321393824_Nederlandse_aanspreekvormen_bij_Poolse_NVT-taalleerders
DOI: 10.5817/BBGN2017-1-8

author = "Muriel Waterlot",
title = "Nederlandse aanspreekvormen bij Poolse NVt-taalleerders",
journal = "",
year = "2017",

Waterlot, M. (2017). Nederlandse aanspreekvormen bij Poolse NVt-taalleerders. , 1, 87-102.