Marek Fiałkowski

Katolickie szkoły i uniwersytety ośrodkami formacji katolików
[The catholic schools and universities as the centers of formation of lay catholics]

Czasopismo: Roczniki Pastoralno-Katechetyczne (ISSN: 2081-1829)
Rok wydania: 2011
Tom: 3 (58)
Streszczenie: Szkoła katolicka i uniwersytet katolicki są ważnymi środowiskami formacji katolików świeckich. Artykuł ukazuje specyficzne elementy, który je określają i wyróżnia wśród innych ośrodków naukowo-wychowawczych. Obie te instytucje realizują jeden z podstawowych elementów posłannictwa Kościoła, jakim jest wychowanie człowieka, prowadzące go do pełnej dojrzałości poprzez kolejne etapy jego życia i rozwoju. Najważniejszym zadaniem szkół i uniwersytetów jest kształtowanie umysłów i serc młodych ludzi, wspomaganie ich w zdobywaniu mądrości i korzystaniu z bogactw kultur, formowanie wrażliwości na dobro i piękno oraz wspieranie w uzyskiwaniu zawodowych kompetencji.
Słowa kluczowe: formacja katolików świeckich, środowiska formacji, szkoła katolicka, uniwersytet katolicki, nauczyciele, wychowawcy
Dostęp WWW: http://www.kul.pl/2011,art_34151.html

author = "Marek Fiałkowski",
title = "Katolickie szkoły i uniwersytety ośrodkami formacji katolików",
journal = "Roczniki Pastoralno-Katechetyczne",
year = "2011",

Fiałkowski, M. (2011). Katolickie szkoły i uniwersytety ośrodkami formacji katolików. Roczniki Pastoralno-Katechetyczne, 375-389.