Religia w szkole zgodna z polskim prawem i systemem oświatowym
[Religion at school in accordance with the Polish law and the educational system]

Czasopismo: Zeszyty Formacji Katechetów (ISSN: 1642-090X)
Rok wydania: 2023
Streszczenie: Niniejszy artykuł jest próbą przedstawienia argumentów przemawiających za potrzebą organizowania szkolnych lekcji religii. Autor podejmując się tego zadania, opiera się na źródłach, na które składają się: dokumenty obowiązującego w Polsce prawa, międzynarodowe akty prawne, tradycja kultury europejskiej oraz nauczanie Kościoła katolickiego. Ukazana jest również rola wychowawcza katechezy szkolnej w programie wychowawczo-szkolnym oraz jej wpływ na integralny rozwój ucznia.
Słowa kluczowe: katecheza szkolna, lekcja religii, prawo oświatowe, Konstytucja RP, Konkordat, ustawa, integralny rozwój, program wychowania

author = "Stanisław Łabendowicz",
title = "Religia w szkole zgodna z polskim prawem i systemem oświatowym",
journal = "Zeszyty Formacji Katechetów",
year = "2023",

Łabendowicz, S. (2023). Religia w szkole zgodna z polskim prawem i systemem oświatowym. Zeszyty Formacji Katechetów, 71-86.