Janusz Lekan

Matka uczniów Chrystusa (Studia mariologiczne)
[The Mother of Christ's disciples (Mariology Studies)]

Książka naukowa recenzowana

Miejsce: Lublin
Rok wydania: 2020
Streszczenie: Refleksja teologiczna nad osobą Maryi i Jej miejscem w Bożym planie zbawienia człowieka. Autor czerpie z dorobku ojców Kościoła i pisarzy wczesnochrześcijańskich, pochyla się nad dokumentami mariologicznymi Magisterium Kościoła, ukazuje i wyjaśnia najważniejsze wątki teologicznego namysłu nad Matką Pana we współczesnej teologii posoborowej, by w końcu wskazać pewne kierunki rozwoju „mariologii przyszłości”. Książka godna polecania wszystkim, którzy chcą zgłębić tajemnicę Matki Boga, Matki Kościoła i naszej Matki – Matki uczniów Chrystusa, a także lepiej zrozumieć jej powołanie i rolę, jaką w historii zbawienia odgrywała i wciąż odgrywa.
Słowa kluczowe: Maryja, Matka, Pośredniczka, Chrystus, uczniowie, mariologia, chrześcijanin

@book{1,
author = "Janusz Lekan",
title = "Matka uczniów Chrystusa (Studia mariologiczne)",