Czasopismo: BAROMETR REGIONALNY (ISSN: 1644-9398)
Współautorzy: Grzegorz Kotliński
Rok wydania: 2018
Streszczenie: Rozwój działalności przedsiębiorstw wymaga koordynacji wielu działań, podejmowanych przez podmioty z różnych sektorów gospodarki. Wśród nich istotną rolę odgrywają instytucje finansowe, jak i władze samorządowe. Realizacja zamierzeń rozwojowych przedsiębiorstw wymaga koordynacji współpracy z nimi. W trakcie tego procesu godzi się interesy wszystkich stron po to, aby realizacja zamierzeń stała się możliwa i korzystna. Celem opracowania jest wskazanie potencjalnych barier oraz wytyczenie możliwych płaszczyzn współpracy pomiędzy deklarującymi zamiary ekspansji przedsiębiorstwami a partnerującymi im instytucjami finansowymi oraz władzami samorządowymi, właściwymi ze względu na destynacje zgłaszanych zamierzeń rozwojowych. W opracowaniu zawarto obserwacje i rozważania autorów, wsparte kwerendą literatury z zakresu bliskiego podejmowanemu zagadnieniu.
Słowa kluczowe: rozwój przedsiębiorczości, usługi finansowe, rozwój lokalny, współpraca
Dostęp WWW: http://br.wszia.edu.pl/zeszyty/pdfs/br53_16kotlinska.pdf

author = "Janina Kotlińska and Grzegorz Kotliński",
title = "The Expansion of a Company’s Activity and the Interests of Local Government Units and Financial Institutions",
journal = "BAROMETR REGIONALNY",
year = "2018",

Kotlińska, J. and Grzegorz Kotliński(2018). The Expansion of a Company’s Activity and the Interests of Local Government Units and Financial Institutions. BAROMETR REGIONALNY, 3, 145-156.