Ewelina Jasińska-Grabowska

[Language Policy in Belarus and the Impact on the Situation of Polish Philology at the Belarusian State University in Minsk]

Czasopismo: Roczniki Humanistyczne (ISSN: 0035-7707)
Rok wydania: 2022
Streszczenie: Nauczanie języka polskiego jako obcego ma długoletnią tradycję zarówno w kraju, jak i za granicą. W obecnym czasie na Białorusi można mówić o dłuższym kryzysie studiów polonistycznych z uwagi na silny kontekst polityczny. Przedmiotem artykułu jest przedstawienie polityki językowej oraz jej wpływu na obecną sytuację społeczno-demograficzną mniejszości polskiej mieszkającej na Białorusi w oparciu o dane spisu powszechnego przeprowadzonego w 2019 roku.
Słowa kluczowe: język polski, polityka językowa, mniejszość polska, Białoruś
Dostęp WWW: https://ojs.tnkul.pl/index.php/rh/article/view/16348/16679
DOI: 10.18290/rh227010.4

author = "Ewelina Jasińska-Grabowska",
title = "Polityka językowa na Białorusi oraz jej wpływ na sytuację filologii polskiej jako obcej na Białoruskim Uniwersytecie Państwowym w Mińsku",
journal = "Roczniki Humanistyczne",
year = "2022",

Jasińska-Grabowska, E. (2022). Polityka językowa na Białorusi oraz jej wpływ na sytuację filologii polskiej jako obcej na Białoruskim Uniwersytecie Państwowym w Mińsku. Roczniki Humanistyczne, 10, 61-77.