Czasopismo: ANNALS OF AGRICULTURAL AND ENVIRONMENTAL MEDICINE (ISSN: 1232-1966)
Współautorzy: Stanisław Lachowski
Rok wydania: 2014
Streszczenie: Celem opracowania jest scharakteryzowanie emocji doświadczanych w związku z wykonywaniem w dzieciństwie prac rolnych w opinii osób dorosłych pochodzących z rodzin rolniczych. Porównanie emocji, które osoba dorosła aktualnie doświadcza w związku z pracą wykonywaną przez nią w dzieciństwie z emocjami, które doświadczała w dzieciństwie, pozwoli na pełniejszą ocenę postaw wobec pracy w dzieciństwie.Badania zostały przeprowadzone w 25 losowo wybranych miejscowościach województwa lubelskiego w latach 2011-2012. Do analizy przyjęto ankiety wypełnione przez 482 osoby.Wyniki prezentowanych badań ukazują, iż z pracami wykonywanymi w dzieciństwie wiążą się emocje zarówno pozytywne, jak i negatywne, doświadczane: w dzieciństwie, w czasie wykonywania tych prac oraz w dorosłości, po upływie wielu latach od tego faktu. Okazuje się, iż mimo upływu lat wykonywanie prac w dzieciństwie może kształtować emocje doświadczane przez osobę dorosłą, co może wpływać na jakość jej życia i na jej funkcjonowanie w dorosłości.
Słowa kluczowe: praca dzieci, dziecko wiejskie, emocje pozytywne, emocje negatywne

author = "Bogusława Lachowska and Stanisław Lachowski",
title = "Emotions experienced in association with agricultural work performed in childhood – in opinions of adults",
journal = "ANNALS OF AGRICULTURAL AND ENVIRONMENTAL MEDICINE",
year = "2014",

Lachowska, B. and Stanisław Lachowski(2014). Emotions experienced in association with agricultural work performed in childhood – in opinions of adults. ANNALS OF AGRICULTURAL AND ENVIRONMENTAL MEDICINE, 3, 627-633.