Beata Parysiewicz

Dyscypliny pedagogiki w kształceniu pracowników socjalnych i asystentów rodziny
[Disciplines of pedagogy in the training of social workers and family assistants. ]

Czasopismo: Praca Socjalna (ISSN: 0860-3480)
Rok wydania: 2017
Streszczenie: Artykuł prezentuje miejsce dyscyplin pedagogicznych w kształceniu pracowników socjalnych i asystentów rodziny w kształceniu uniwersyteckim i pozauniwersyteckim, przy założeniu, że kształcenie ma charakter permanentny. Artykuł wskazuje jakie dyscypliny pedagogiki są szczególnie istotne dla rzetelnego, efektywnego procesu pomocowego w świetle założeń i standardów pracy socjalnej i asystentury rodziny.
Słowa kluczowe: praca socjalna, asystentura rodziny, dyscypliny pedagogiki

author = "Beata Parysiewicz",
title = "Dyscypliny pedagogiki w kształceniu pracowników socjalnych i asystentów rodziny",
journal = "Praca Socjalna",
year = "2017",

Parysiewicz, B. (2017). Dyscypliny pedagogiki w kształceniu pracowników socjalnych i asystentów rodziny. Praca Socjalna, 2, 175-189.