Wilken Engelbrecht als inspirator
[Wilken Engelbrecht as inspirator ]

Czasopismo: Brünner Beiträge zur Germanistik und Nordistik (ISSN: 1803-7380)
Rok wydania: 2022
Streszczenie: Wiele już napisano o wielkich osiągnięciach Wilkena Engelbrechta na polu niderlandystyki w Europie Środkowej, zwłaszcza w Czechach i na Słowacji. To samo dotyczy jego imponującego dorobku naukowego. W tym artykule przyjrzymy się bliżej znaczeniu, jakie Engelbrecht miał dla (przeważnie młodszych) kolegów na początku ich kariery akademickiej. Nie tylko wspierał i pobudzał kolegów do stawiania kolejnych kroków w karierze, ale fakt ten stworzył także wiele powiązań między wydziałami niderlandystyki, z którymi Engelbrecht był związany lub z którymi był silnie związany, a mianowicie Bratysławą, Brnem, Ołomuńcem i Lublinie.
Słowa kluczowe: Studia niderlandzkie, Czechy, Słowacja, wydział, powiązania, kariera naukowa
DOI: 10.5817/BBGN2022-1-x

author = "Bas Hamers",
title = "Wilken Engelbrecht als inspirator ",
journal = "Brünner Beiträge zur Germanistik und Nordistik",
year = "2022",

Hamers, B. (2022). Wilken Engelbrecht als inspirator . Brünner Beiträge zur Germanistik und Nordistik, 1, 27-35.