Czasopismo: Czech and Slovak Journal of Humanities Rok wydania: 2021
Streszczenie: W tym roku, w którym przypada setna rocznica studiów niderlandzkich w Czechach i na Słowacji, współpraca jest ważniejsza niż kiedykolwiek. Zmniejszająca się liczba studentów sprawia, że małe wydziały są jeszcze bardziej narażone. Platforma studiów niderlandzkich w Czechach i na Słowacji ONETS działa zatem na różnych poziomach współpracy, m.in. program nauczania, wykłady gościnne, projekty oraz działania badawcze i kulturalne. Kilka przykładów pokaże, jak ta współpraca jest realizowana w ramach struktury organizacyjnej ONETS.
Słowa kluczowe: ONETS - Współpraca - Studia Niderlandzkie – Czechy – Słowacja – Europa Środkowa

author = "Bas Hamers",
title = "ONETS, a Platform for Czech and Slovak Dutch Studies as an Example of Cooperation",
journal = "Czech and Slovak Journal of Humanities",
year = "2021",

Hamers, B. (2021). ONETS, a Platform for Czech and Slovak Dutch Studies as an Example of Cooperation. Czech and Slovak Journal of Humanities, 63-70.