Preferences of the youth and their determining factors. A research report

Czasopismo: Edukacja Ustawiczna Dorosłych. Polish Journal of Continuing Education (ISSN: 1507-6563)
Rok wydania: 2018
Numer czasopisma: 1(100)
Streszczenie: Jednym z głównych czynników determinujących zainteresowania ludzi młodych w zakresie kultury jest czas wolny, który w wielu przypadkach jest wykorzystywany w sposób nieplanowany i chaotyczny, podczas gdy czytanie i pisanie nadal są głównymi czynnikami wpływającymi na kompetencję komunikacyjną i nadal stanowią podstawę edukacji. To obieg tekstu pisanego, a nie drukowanego, gwarantuje ciągłość kultury i cywilizacji. Artukuł prezentuje część wyników szeroko zakrojonych badań poświęconych zaangażowaniu młodzieży w kulturę, prowadzonych w dziewięciu szkołach średnich w Radomiu i okolicach, na łącznej próbie badawczej 455 uczniów z 18 klas.
Słowa kluczowe: preferencje młodzieży, edukacja zorientowana na wartości, czas wolny, wybór lektury, inspiracje literackie
Dostęp WWW: https://edukacjaustawicznadoroslych.eu/index.php/pl/eud/2018/1/12

author = "Barbara Borowska",
title = "Preferences of the youth and their determining factors. A research report ",
journal = "Edukacja Ustawiczna Dorosłych. Polish Journal of Continuing Education",
year = "2018",
number = "1(100)",

Borowska, B. (2018). Preferences of the youth and their determining factors. A research report . Edukacja Ustawiczna Dorosłych. Polish Journal of Continuing Education, 1(100), 131-140.