Anna Sadowska

Audio Description for Press Illustrations for Young Readers by Young Volunteers

Artykuł naukowy w wydawnictwie zbiorowym recenzowany

Nazwa konferencji: 5th Advanced Research Seminar on Audio Description (ARSAD), Barcelona 2015
Miejsce: Basingstoke
Rok wydania: 2016
Tytuł publikacji: Researching Audio Description : New Approaches
Redaktorzy: Anna Matamala, Pilar Orero
Streszczenie: Tematem niniejszego artykułu jest rozwój audiodeskrypcji i jej zastosowanie do opisywania ilustracji w prasie w Polsce. Artykuł koncentruje się na projekcie „Szkolne Grupy Wolontariatu”, który został zrealizowany przez Stowarzyszenie „De Facto” i polegał na opisywaniu ilustracji do czasopism młodzieżowych przez młodzież gimnazjalną. Opisane ilustracje, wraz z elektroniczną wersją testów prasowych, trafiają do młodzieży z dysfunkcją wzroku.
Słowa kluczowe: audiodeskrypcja, szkolenia z audiodeskrypcji, prasa, wolontariusze, młodzież, niewidomi
DOI: 10.1057/978-1-137-56917-2

author = "Anna Sadowska",
title = "Audio Description for Press Illustrations for Young Readers by Young Volunteers",
journal = "",
year = "2016",

Sadowska, A. (2016). Audio Description for Press Illustrations for Young Readers by Young Volunteers. , 285-300.