Edukacja medialna na Wydziale Teologii KUL
[Media Education at the Faculty of Theology at KUL]

Czasopismo: Biuletyn Edukacji Medialnej (ISSN: 1733-0297)
Rok wydania: 2015
Streszczenie: W roku akademickim 2014/2015 w ramach działalności Instytutu Teologii Pastoralnej i Katechetyki powstała specjalizacja Edukacji medialnej na jednolitych studiach magisterskich z teologii. Specjalizacja ma na celu wyposażenie studenta – poza ogólną kulturą teologiczną i pedagogiczną – przede wszystkim w wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne podnoszące kwalifikacje do wykonywania pracy nauczyciela religii w szkole, oraz w instytucjach i placówkach zajmujących się edukacją medialną, tj. mediach katolickich, kuriach diecezjalnych, ośrodkach doskonalenia nauczycieli, konsultach zakonnych, w różnych instytucjach i urzędach pracy. Instytut przygotowuje swoich absolwentów do potrzeb rynku pracy. Przygotowuje studentów do bycia aktywnym obywatelem w demokratycznym państwie i liderem wspierania rozwoju duchowego wspólnot chrześcijańskich. Instytut dba również o rozwój i podtrzymywanie zaawansowanej wiedzy w zakresie edukacji medialnej, ale również dba o formację przyszłych formatorów.
Słowa kluczowe: edukacja medialna, program studiów, efekty kształcenia

author = "Andrzej Kiciński",
title = "Edukacja medialna na Wydziale Teologii KUL",
journal = "Biuletyn Edukacji Medialnej",
year = "2015",

Kiciński, A. (2015). Edukacja medialna na Wydziale Teologii KUL. Biuletyn Edukacji Medialnej, 127-139.